Łączna liczba wyświetleń

Obserwatorzy

sobota, 7 lipca 2012

Kursik na wykonanie bransoletek z butelek i materiału

   Witam Was serdecznie :)
Dziś przedstawiam Wam łatwy kursik na recyklingowe bransoletki:) Zdjęcia robiłam wczoraj wieczorem,więc nie wszystkie są wyraźne:(Mam nadzieję,że w miarę czytelnie wszystko przedstawię.

Potrzebujemy:
-butelka po wodzie,napoju,czy mleku
-T-shirt lub inna bawełniana bluzka(im szersza tym lepiej-najfajniej,by nie miala bocznych szewków)
-taśma izolacyjna lub klejąca(szeroka)
-nożyczki
-pistolet do klejenia na gorąco lub igła z nitką
-klamerka do bielizny(może być pomocna)

Wykonanie:
-Na najbardziej"płaskiej"powierzchni butelki naklejamy taśmę(mnie to akurat wyszło paskudnie-taśma się pomarszczyła-zdecydowanie lepsza jest izolacyjna,chociażby z tego względu iż bardziej usztywni bransoletkę).
-Obcinamy wzdłuż brzegów taśmy -Gdy mamy juz oklejony pasek,musimy wymierzyć sobie szerokość bransoletki wg naszej łapki.Ja zostawiam spory zapas na warstwę materiału(niekiedy owijam dwukrotnie).Metodą prób i błędów dojdziecie do tego(mnie też zdarzyły się takie dwie-szerokości dziecięcej rączki ha ha:))Sklejamy pasek taśmą i oto mamy bazę .


-Była sobie taka bluzka :)
-Dół bluzki z szyciem odcinamy(nie potrzebny nam),następnie ucinamy pasek(najlepiej dwa-niestety moje posiadają szewki:))

-Jeden szew odcinamy od paska,tym samym przecinając go na pół.Rozciągamy go,by brzegi zwinęły się w ruloniki,tak jak na zdjęciu poniżej
-Teraz owijamy materiałem bazę bransoletki-naciągając dość mocno(sztywno),tak by ruloniki były widoczne(można owijać prosto lub ukośnie-Wasza wola :))
-Starajcie się tak układać,by szewek(jeśli akurat będziecie takowy mieli)nie znajdował się na zewnątrz(u mnie właśnie tak byle jak się ułożył,będę musiała odwinąć materiał aby ułożyć poprawnie)
-Tu właśnie skończył mi się pierwszy pasek(ta bluzka była szeroka,ale przydałaby się jeszcze szersza,by móc zacząć i zakończyć jednym paskiem),nakładam następny i...jadę dalej:)
 -Aby nie uciekło nam pierwsze owinięcie w tym celu właśnie używam klamerki:)
-Gdy już owinęliśmy,znów spinam klamerką i odpalamy pistolecik-sklejamy(lub zszywamy w wewnętrznej stronie stronie bransolety).
-I...Gotowe :)


 
-Ozdabiamy wg własnego uznania,np.jak ja kwiatkami z materiału;to zostawiam już Waszej wyobraźni i inwencji twórczej.Ta oto jest już kwiecista,więc nie będę jej dodatkowo ozdabiać.
-Oczywiście to od Was zależy,czy bransoletki będą cienkie,czy szerokie.Mam już przygotowane różne szerokości na następne :)

    I jak???Proste prawda???
W te upały pić się chce jak diabli,więc butelek w każdym domku pewnie nie brakuje:)
  Do dzieła dziewczynki:)Pochwalicie się mam nadzieję swoimi dziełami :)???
                                         Buziaki:*:*:*